ПРОГНОСТИЧНІ МАРКЕРИ РОЗВИТКУ ГЕСТАЦІЙНИХ УСКЛАДНЕНЬ ТА РЕЗУЛЬТАТУ ВАГІТНОСТІ У ЖІНОК З ФІЗІОЛОГІЧНИМ ТА УСКЛАДНЕНИМ ПЕРЕБІГОМ ВАГІТНОСТІ

Автор(и)

  • O. Grishchenko Харківська медична академія післядипломної освіти
  • T. Homan Харківська медична академія післядипломної освіти

Ключові слова:

біохімічні маркери, передчасні пологи, гестаційні ускладнення, гормональний статус

Анотація

Мета дослідження: визначення прогностичних маркерів гестаційних ускладнень та несприятливого результату вагітності. Було проведене комплексне клініко-лабораторне обстеження 83 вагітних жінок (41 - з фізіологічним перебігом гестаційного періоду та терміновими пологами, 42 - з передчасними пологами та антенатальною загибеллю плода) віком від 20 до 45 років. 

Всім жінкам проведено загальноклінічне обстеження, дослідження гемодинаміки у системі «матиплацента-плід», гормональної функції плацентарного комплексу, а також рівнів біохімічних маркерів. 

Встановлено, що за соматичним та гінекологічним анамнезом вагітні жінки обстежуваних груп достовірно не відрізнялися. У жінок з ускладненим перебігом гестаційного періоду та несприятливим результатом вагітності вже на ранніх етапах перинатального періоду відбувається погіршення показників клінічного та біохімічного аналізів крові, біохімічних маркерів та доплерометрії. Оскільки більшість досліджуваних показників вагітних жінок другої групи знаходиться у межах норм, хоча достовірно гірші, ніж у жінок першої групи, та при безпосередньому їх вивченні у лікаря не виникає підозри про можливе передчасне переривання вагітності, актуальним є розроблення моделей прогнозу перебігу та результату вагітності. Це дозволить сформувати групу ризику передчасних пологів, проводити ранню профілактику і відповідне лікування жінок та запобігти перинатальним втратам. 

Біографії авторів

O. Grishchenko , Харківська медична академія післядипломної освіти

доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри перинатології, акушерства та гінекології

T. Homan , Харківська медична академія післядипломної освіти

аспірант кафедри перинатології, акушерства та гінекології

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-03-22

Номер

Розділ

Статьи